Nasza izolacja

Trochę o nas

Firma Kumibex Sp. z o.o. powstała w 1990 roku i od samego początku prężnie działała w przetwórstwie poliuretanów. Nasze działania skupialiśmy na nowatorskiej metodzie natryskiwania poliuretanu łącząc ze sobą dwa komponenty i aplikując je za pośrednictwem powietrza pod ciśnieniem. Usługi naszej firmy zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić min. liczne wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową. Obecnie nasza działalność w poliuretanach to ponad 29 lat doświadczenia i ponad 2.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych izolacji. To jednak doprowadziło nas do pewnych refleksji…

Świadomość ekologiczna

Poliuretan to niewątpliwie świetny materiał izolacyjny. Odpowiednio przetwarzany i aplikowany pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów izolacyjnych w obecnych czasach. Materiał ten jest idealny w tworzeniu jednolitej a więc bez mostków termicznych powłoki izolacyjnej. Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na ten materiał zrodziło pewien problem – nie były przewidziane żadne procedury pozwalające na ponowne wykorzystanie użytego już materiału a jego utylizacja była bardzo uciążliwa. Jako firma świadoma ekologicznie postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie.

Bądź eko!

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w poliuretanach stworzyliśmy metody pozwalające na ponowne wykorzystanie tego materiału. Z początkiem 2018 roku powstała nasza marka PURMANO. Obecnie naszym celem w purmano jest dążenie do doskonałości w produkcji materiałów termoizolacyjnych. Obecnie udało nam się uzyskać produkty izolacji technicznej, które w 50% składają się z już wcześniej wykorzystanych materiałów – a więc pochodzących z procesu recyklingu. Uderzamy w problem z dwóch stron jednocześnie – tworząc idealną izolację obniżamy zapotrzebowanie energetyczne, a także wykorzystujemy maksymalnie produkty, które zostały już wcześniej stworzone.

Made in Poland

Aby mieć kontrolę nad całym procesem technologicznym stworzyliśmy od podstaw linię produkcyjną. Nasz park maszyn znajduje się na Śląsku – miejscu gdzie problem zanieczyszczenia niestety nie jest nam obcy. To motywuje nas do jeszcze większego działania aby zmieniać świadomość mieszkańców. Ziemia to przecież dobro nas wszystkich – możesz nam w tym pomóc dokonując świadomych wyborów.

Materiał ma znaczenie

Pianka poliuretanowa to materiał, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Nic dziwnego – parametry izolacyjne, łatwość montażu czy prostota obróbki to niewątpliwie największe zalety nowoczesnej izolacji. Aby przybliżyć skalę wartości jakie różni poszczególne materiały przedstawiamy poniżej, jaką grubość przegrody musimy zastosować, aby otrzymać taką samą wartość izolacyjną: